İade Politikası

Ürün İade İşlemleri

4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 3/e Md. si gereği Tüketici konumunda olan alıcı Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir.

Giyilmemiş, yıkanmamış, tadilat yapılmamış, hasar görmemiş her ürünü teslim tarihinden itibaren 7 (yedi) iş günü içerisinde ücretsiz olarak iade edebilirsin.

Değişim ve İade sayfamızdan talebini oluştur. Talep oluşturmadan yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

Bu hakkın kullanılması halinde, anılan yazılı bildirimin yanı sıra 3. kişiye veya ALICI ‘ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturasının iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak graffin.com.tr’ye teslim edilmesi gerekmektedir.Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli Graffin tarafından karşılanır.

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Bu sürede gerçekleştirilen inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre verilemektedir. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade edilmektedir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak tarafınıza geri gönderilmektedir.

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, her türlü iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı KDV” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde tamamlanamadığını belirtmek isteriz.

Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturası ile birlikte kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak CreamRouge.com.tr’ye teslim edilmesi gerekmektedir.

İade onay işlemleri

Cayma Hakkı kapsamındaki iadeler için talebiniz onaylandıktan sonra size gönderilen kargo onay kodu ile kargo firması çağrı merkezi üzerinden bulunduğunuz yerden ürünün teslim alınmasını talep edebilir ya da isteğinize bağlı olarak size en yakın kargo şubesinden kargo onay kodu ile ürünü yollayabilirsiniz. Cayma hakkının söz konusu olduğu durumlarda kargo bedeli graffin.com.tr tarafından karşılanmaktadır. Diğer iadelerde ürünün graffin.com.tr’ ye ulaştırılması sorumluluğu ve kargo bedeli müşteriye ait olup, üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilmektedir. Tüm iadeleriniz anlaşmalı olduğumuz Aras kargo firması üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı kargo şirketimiz Aras Kargo olup ürünün graffin.com.tr’ ye iadesinin de yine Aras kargo şirketi vasıtası ile yapılmasını özellikle rica ediyoruz. Aras Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanmalıdır. Ürünün Aras Türkiye dışında başka bir kargo şirketi vasıtası ile iade edilmesi halinde kargo bedeli graffin.com.tr tarafından karşılanmayacaktır. Bu husus 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’ hükümlerine aykırılık teşkil etmemektedir.

İade talebiniz onaylandığında, ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. ALICI olası gecikmeler için graffin.com.tr’ nin herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder. İade talebiniz onaylanmadığı takdirde, tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve eğer ürün iade için tarafımıza gönderilmiş ise adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

 

Ürün Değişim İşlemleri

graffin.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünleri “değişim kapsamında” iade etmek için malın tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde yazılı bildirimde bulunarak gönderebilirsiniz. Değişim ve İade sayfamızdan talebini oluştur. Talep oluşturmadan yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir.

Değişim ancak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve alıcının durumuna göre Türk Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde üretim hatası veya ayıplı ürün söz konusu ise; alıcının değişim talebinde bulunması halinde ancak internet sitesinde ilan edilen aynı ürünün yine internet sitesinde ilan edilen stoklarda bulunması ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bedel iadesi yapılacaktır.

Ürün değişimlerinizi ürünlerin orijinal faturası ile birlikte kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak graffin.com.tr’ ye teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimize mail yolu ile bilgi verilmekte olup, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 1-7 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizi anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo kodlu anlaşmalı adresimize gönderebilirsiniz.